Plzeň v divokej prestrelke zdolala Železničar 4:3, Čišovský skóroval

17.07.2013 Celý región

Plzeň 16. júla (TASR) - Český futbalový klub FC Viktoria Plzeň zvládol vstup do Ligy majstrov, keď si v 2. predkole poradil na domácom trávniku s FK Železničar Sarajevo v divokej prestrelke 4:3.

Všetkých sedem gólov padlo až v druhom polčase dramatického duelu.

O prvý gól úradujúceho českého majstra sa postaral slovenský reprezentačný obranca Marián Čišovský, ktorý v 63. minúte tečoval strelu Vladimíra Daridu a vyrovnal stav stretnutia na 1:1.

Matúš Kozáčik odchytal celé stretnutie a inkasoval v ňom tri góly. V 83. minúte vybehol na trávnik aj ďalší Slovák v drese Plzne Michal Ďuriš, ktorý vystriedal dvojgólového Daniela Kolářa.

Odveta je na programe v utorok 23. júla o 21.00 h v hlavnom meste Bosny a Hercegoviny.

LM - 2. predkolo, výsledok:

FC Viktoria Plzeň - FK Železničar Sarajevo 4:3 (0:0)
Góly: 63. ČIŠOVSKÝ, 66., 76. Kolář, 82. Rajtoral - 52. Tomič, 78. Selimovič, 85. Bučan
/za domácich Marián Čišovský odohral celé stretnutie a v 63. minúte strelil gól, Matúš Kozáčik odchytal celé stretnutie, Michal Ďuriš nastúpil v 83. minúte

C Dinamo Tbilisi - EB/Streymur 6:1 (2:1)
Góly: 40. Ustaritz, 43. Dvali, 72. Grigalašvili, 75. Xisco, 77. a 81. Vouho – 42. Glisič (vl.)

BATE Borisov - FC Šachťar Karaganda 0:1 (0:0)
Gól: 49. Chizničenko

FK Ekranas - FH Hafnarfjördur 0:1 (0:1)
Gól: 30. Vidarsson

FC Šerif Tiraspoľ – FK Sutjeska 1:1 (1:0)
Góly: 45. Henrique – 55. Pejovič

FC Birkirkara - NK Maribor 0:0

CS Fola Esch - Dinamo Záhreb 0:5 (0:0)